Kontaktinformation

Brev från Knut Boije till Akseli Gallen-Kallela 2.5.1909

Post- och besökadress

Akseli Gallen-Kallelan puhelin. Gallen-Kallelan Museo. Kuva: GKM / Jukka Paavola

Akseli Gallen-Kallelas telefon. Gallen-Kallela Museet. Foto: GKM / Jukka Paavola

Gallen-Kallela Museet
Gallen-Kallelas väg 27
02600 Esbo

 

Telefon 09 849 2340

E-mail info(ät)gallen-kallela.fi

Facebook Gallen-Kallelan Museo

Twitter @GKmuseo

Instagram gallenkallelan_museo

Flickr Gallen-Kallelan Museo

 

Personal

Museichef

Tuija Wahlroos, 09 849 23410, tuija.wahlroos(ät)gallen-kallela.fi

Samlingschef

Minna Turtiainen, 09 849 23416, minna.turtiainen(ät)gallen-kallela.fi

Utställningschef

Anne Pelin, 09 849 23413, anne.pelin(ät)gallen-kallela.fi

Kundbetjäning

Minna Lindfors, 09 849 2340, minna.lindfors(ät)gallen-kallela.fi

Museilektor

Salla Tiainen, 09 849 23414, salla.tiainen(ät)gallen-kallela.fi

Museimästare

Seppo Haatainen, 09 849 23412, seppo.haatainen(ät)gallen-kallela.fi