Yhteystiedot

Letter Knut Boije - Akseli Gallen-Kallela 2.5.1909, The Gallen-Kallela Museum. Photo: GKM

Posti- ja käyntiosoite

Akseli Gallen-Kallelan puhelin. Gallen-Kallelan Museo. Kuva: GKM / Jukka Paavola

Akseli Gallen-Kallelan puhelin. Gallen-Kallelan Museo. Kuva: GKM / Jukka Paavola

Gallen-Kallelan Museo
Gallen-Kallelantie 27
02600 Espoo

Puhelinnumero 0104068840

E-mail info(ät)gallen-kallela.fi

Facebook Gallen-Kallelan Museo

Twitter @GKmuseo

Instagram gallenkallelan_museo

Flickr Gallen-Kallelan Museo

 

Henkilökunta

Museonjohtaja

Tuija Wahlroos, 010 40 688 45, tuija.wahlroos(ät)gallen-kallela.fi

Kokoelmapäällikkö

vt. Liisa Oikari, 010 40 688 44, liisa.oikari(ät)gallen-kallela.fi

Näyttelypäällikkö

Anne Pelin, 010 40 688 43, anne.pelin(ät)gallen-kallela.fi

Asiakaspalvelu ja opastusvaraukset

Minna Lindfors, 010 40 688 40, minna.lindfors(ät)gallen-kallela.fi

Museolehtori

Salla Tiainen 010 40 688 42, salla.tiainen(ät)gallen-kallela.fi

Museomestari

Seppo Haatainen, 010 40 688 41, seppo.haatainen(ät)gallen-kallela.fi